Teatr

The Droshkoov Theatre powstał z potrzeby realizacji marzeń. Marzeń nastoletniego młodzieńca, który liczył na to, iż los tak pokieruje jego życiem, że w końcu stanie się najjaśniej świecącą gwiazdą światowego rock and roll’a. Niestety, pomimo, że w czasach wczesnej młodości, robił w tym kierunku naprawdę wiele, nigdy to nie nastąpiło. Kolejno zakładane zespoły rozpadały się, a on sam coraz mocniej uświadamiał sobie, że w tym życiu nie dostanie już od losu szansy. Z ciężkim sercem, ale zaczynał się z tym oswajać i godzić. W takim właśnie klimacie mijała trzecia dziesiątka jego życia.

Były wakacje 2018. Pierwsza połowa lipca. Mniej niż za rok, nasz błędny rycerz miał obchodzić czterdziestą rocznicę urodzin. Wszyscy wiemy, że większość mężczyzn w tym okresie szaleje. Jednym odbija bardziej innym mniej. Jednak literatura nie pozostawia złudzeń – faceci w tym wieku potrzebują bodźców, które spowodują, że zaczną żyć na nowo.
I tak też było w tym przypadku. Marzenia wróciły ze zdwojoną siłą. Okazało się wówczas, że one tak naprawdę nigdy nie umarły. Dodatkowo, jak nielegalny doping, zadziałał obejrzany któregoś wieczoru koncert. Występ grupy Soulsavers w Theatre Ace Hotel w Los Angeles, zarejestrowany 19 października 2015 roku. Frontmenem, wizytówką kapeli był wówczas Dave Gahan, znany szerszej publiczności jako wokalista Depeche Mode. Uwierzyć proszę, że czterdziestoletnia męska szajba w połączeniu z tym koncertem dała zaskakujący i nieoczekiwany przez nikogo efekt.

To wtedy zapadła decyzja aby w trybie pilnym stworzyć i uruchomić, na wzór sceny ze wspomnianego wyżej koncertu, mini teatr. W ciągu niespełna trzech miesięcy dwa pełniące dotąd funkcję pokoi gościnnych pomieszczenia stały się jedną prostokątną powierzchnią, gdzie z jednej strony powstała klimatyczna scena, a z drugiej wydzielono miejsce dla publiczności. Stosowne oświetlenie, systemy dźwiękowe oraz instrumenty dopełniły całości. W najbardziej widocznym miejscu umieszczono podświetlaną tablicę z napisem „The Droshkoov Theatre”. Stało się jasne, że show właśnie się rozpoczęło.

Pierwszy koncert odbył się w listopadzie 2018 r. Zorganizowany został pod hasłem „Andrzejki w The Droshkoov Theatre plus potańcówka”. Gwiazdą wieczoru, a jakże by inaczej, był zespół Depeche Mode. Około 20 osób tamtej nocy bawiło się doskonale. Dla twórcy The Droshkoov Theatre, zwanego dziś Dyrektorem lub figlarnie Direttore, był to wielki zastrzyk pozytywnej energii. Energii, która pozwoliła w krótkim czasie zorganizować kolejne wydarzenia. W lutym 2019 roku, odbyła się impreza walentynkowa „Miłość nam wszystko wybaczy” i potem kolejno: koncert roku „Queen”, Benefis 40 z zespołem Strachy na Lachy, Sweet 40 – urodziny Królowej Elżbiety, czy też „Sylwester z TDT” oraz „Walentynki 2020 z Amy Winehouse i The Doors”. Wiele wydarzeń swoim udziałem wzbogacił światowej sławy prestidigitator, iluzjonista, człowiek renesansu Don Balthasar The Pierd ze swoim asystentem Fikim Mikim. W teatrze produkowane jest też show, pod nazwą „Twoja Mordka Brzmi Znajomo”.
W programie ośmiu śmiałków walczy o tytuł najbardziej charakterystycznego i przykuwającego wzrok wykonawcy. Jest to sztandarowy projekt Dyrektora angażujący w występy również fanów teatru.

Dziś teatr już nie jest taki sam, jak wtedy gdy zaczynał. Każda impreza wypełnia szczelnie widownię TDT, na której maksymalnie mieści się na razie około 50 osób. Publiczność napędza, inspiruje jest gotowa do działania. Bilety na kolejne wydarzenia rezerwowane są z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. To znak, że Dyrekcja obrał właściwy kurs dla rozwoju placówki.

Warto również wspomnieć, że organizowane w TDT eventy to nie tylko zabawa, hulanki i swawole. Rok 2019 obfitował w kilka akcji charytatywnych. W celu wsparcia osób potrzebujących, zorganizowano koncert „Rak’n’Roll”, licytację obrazów oraz gadżetów i pamiątek związanych z teatrem. W każdym z przypadków publiczność stawała na wysokości zadania, wykazując się hojnością i dobrocią serca. Dzięki tym inicjatywom udało się zebrać spore kwoty pieniędzy, które zasiliły konta bankowe osób potrzebujących.

W działalności teatru przyświeca nam jeden główny cel: promocja wolnej, amatorskiej twórczości kulturalnej na wszystkich możliwych płaszczyznach jej występowania.

Jednemu jesteśmy też wierni dozgonnie: cenzura do TDT ma zakaz wstępu, a my mamy za nic przyjęte zasady oraz konwenanse. W naszym teatrze czujemy się swobodnie, nieskrępowanie i na luzie. Możesz tu zrobić wszystko to, czego nie zrobiłbyś nigdzie indziej…

Zapraszamy więc uprzejmie do nas…dołącz jak najszybciej…

Pamiętaj jednakże… że jeśli tu wejdziecie, już nic nigdy nie będzie takie samo…

The Droshkoov Theatre …to wszystko to jeden wielki pic!

Z kulturalnym pozdrowieniem

Dyrektor TDT